(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

Pieteikumu forma

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

VALODU KURSI | DATORU KURSI

Atvērts bloga ieraksts

VEIKSMĪGAS PREZENTĀCIJAS PRIEKŠNOSACĪJUMI

 

Katram reiz dzīvē ir nācies uzstāties publikas priekšā un novadīt kādu prezentāciju – vienalga, vai tas bija skolā, augstskolā vai darbā. Gan pirms, gan prezentācijas laikā vienmēr vēlamies, lai viss izdotos lieliski. Bet, lai tā tiešām notiktu, ir jāzina vairāki veiksmīgas prezentācijas priekšnosacījumi.

 PREZENTĀCIJAS SLAIDI

Veidojot prezentāciju, piemēram, izmantojot PowerPoint, ir rūpīgi jāpārdomā slaidi. Tajos nevajadzētu būt pārāk gariem teikumiem un informācijai. Vislabāk ir tad, ja slaidos ir galvenie atslēgvārdi, lai klausītājs/skatītājs varētu uztvert galveno ideju, bet sīkāk par to visu pastāsta runātājs.

PREZENTĀCIJAS STRUKTŪRA

Mēdz būt gadījumi, kad ir jāuztaisa īsa prezentācija par vairāk nekā 100 lappušu garu materiālu. Šādos gadījumos ir jāatceras dažas vienkāršas lietas: izstrādāt prezentāciju, pamatojoties uz galveno ziņojumu; uztvert savu prezentāciju kā kaut ko līdzīgu reklāmai; uzreiz „jāķeras pie lietas”, t.i., jāsāk ar galveno punktu; jāpieturas pie trīs vai četriem galvenajiem jēdzieniem; jāveido saikne starp galvenajiem pieturas punktiem un secinājumiem; jāizmanto vienkārši un labi saprotami vizuālie materiāli; jābūt gatavam aizstāvēt savus galvenos jēdzienus jebkurā brīdī. Ja kādam rodas jautājumi, vajadzētu uzreiz uz tiem atbildēt, kā arī nobeigumā īsi jāapkopo galvenie pamatjēdzieni, savi secinājumi un sasniegtais mērķis.

PREZENTĒTĀJA TĒLS

Sniedzot prezentāciju, būtu vēlams atcerēties par četrām galvenajām lietām: stāja; acu kontakts; balss; pārvietošanās, sniedzot prezentāciju. Prezentācija būs daudz veiksmīgāka, ja runātājs stāvēs ar taisnu muguru, ik pa brīdim viedos acu kontaktu ar klausītājiem, lai viņi justu, ka to visu stāsta tieši viņiem, runātājam būs skaļa balss un saprotam dikcija, nestāvēs kā miets, bet tajā pašā laikā nebūs visu laiku ļoti kustīgs.

SVARĪGĀKO TĒŽU ATKĀRTOŠANA

Vidusmēra auditorija ir diezgan aizņemta ar savām privātajām lietām, tāpēc prezentācijas laikā viņi bieži vien domā par kaut ko citu, tāpēc daudz ko nedzird. Tādēļ runātājam būtu svarīgākās lietas jāatkārto, lai tie, kas sākumā to bija palaiduši garām, ar otro vai trešo reizi sadzirdētu.