(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

Pieteikumu forma

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

VALODU KURSI | DATORU KURSI

Atvērts bloga ieraksts

UZLABO PRĀTA DARBĪBU!

 

Noteikti esi dzirdējis teicienu, ka mēs esam tik jauni, cik jūtamies. Bet kā varam justies jauni, ja prāts negrib klausīt un atmiņa sāk pievilt? Apkopojām septiņas darbības, kas palīdz uzlabot prāta asumu, smadzeņu darbību un atmiņu.

Rūpes par veselību

Vispirms jāsāk ar to, ka pašam jabūt veselam. Izvēlies aktīvu dzīvesveidu un veselīgu uzturu, lai smadzenes apgādātu ar visu nepieciešamo – ūdeni, enerģiju, skābekli, vitāminiem un minerālvielām.

Būšana vienatnē

Vislabākais variants, protams, būtu piekopt meditāciju, bet ne visiem tas patīk un sanāk. Tāpēc tikpat labi vari vienkārši vienatnē brīdi atpūsties, sēžot divānā un aizverot acis. Ja pa logu paveras skaists skats, tad baudi to. Ļauj prātam atpūsties no dienā piedzīvotā.

Jaunas lietas un vietas

Ja darbs vai studijas to ļauj, strādā vai mācies kaut kur citur, piemērm, parkā, kafejnīcā vai kur citur. Pārmaiņas radīs arī ikdienas maršruta maiņa – ej vai brauc pa citu ceļu. Arī jaunu dzērienu un ēdienu nobaudīšana liks smadzenēm strādāt un aptvert jaunās garšas.

Mācīšanās

Jaunu zināšanu apgūšana vienmēr un visos vecumos nāk par labu un palīdz asināt prātu. Apgūsti jaunu valodu, dodies uz sev interesējošiem semināriem, kursiem un meisterklasēm. Mācīšanās palīdz smadzenes uzturēt formā un palēlina novecošanos.

Grāmatu lasīšana

Noteikti esi dzirdējis, ka grāmatu lasīšana uzlabo smadzeņu darbību, paplašina redzesloku un veicina fantāziju. Šī nodarbe palīdz palielināt vārdu krājumu un atslēgties no dzīves steigas. Tāpēc centies lasīt pēc iespējas biežāk.

Jauni izaicinājumi

Lai neiestātos rutīna, izvirzi sev jaunus mērķus un izaicinājumus. Tas neļaus stagnēt un palīdzēs iet uz priekšu, attīstīt gan savu ķermeni, gan prātu. Mērķu sasniegšana vienmēr rada gandarījumu, kas liks justies labi, motivētam un iedvesmos turpināt attīstīties.

Asini prātu

Risini dažādas mīklas, spēlē stratēģijas spēles, mācies dzejoļus. Slodze un treniņi vajadzīgi ne tikai muskuļiem, bet arī smadzenēm. Krustvārdu mīklu risināšana veicinās domāšanu, bet dzejoļi palīdzēs uzlabot atmiņu.