(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

Pieteikumu forma

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

VALODU KURSI | DATORU KURSI

Atvērts bloga ieraksts

PROKRASTINĀCIJAI - NĒ!

Atļausimies teikt, ka mēs visi esam kādu darbu atlikuši uz vēlāku laiku, lai gan zinām, ka to vajag padarīt pēc iespējas ātrāk. Kad jādara kas svarīgs, it sevišķi, ja tā nav mīļākā nodarbe, atrodam iemeslus, kāpēc to nedarīt – jāpaskatās kāds kaķīšu video, jāpiezvana draugam vai draudzenei. Visbiežāk prokrastinācija mūs piemeklē tad, kad jāmācās – vienalga, vai tā ir svešvaloda, matemātika vai kas cits. Ir tāds teiciens "Studens pat pēdējo brīdi atliek uz pēdējo brīdi". Šajā blogā apkopojām padomus, kas palīdzēs saņemties un veiksmīgi pieķerties un pabeigt darāmos darbus.

Iegādājies plānotāju
Lai saprastu, cik daudz darbu jādara un cik daudz laiku katram vari veltīt, iegādājies vai uztaisi pats savu plānotāju. Pieraksti pat vismazākos darbus, piemēram, aplaistīt puķes. Katru reizi, kad būsi paveicis kādu no ierakstītajiem uzdevumiem, izsvītro to. Sākotnēji garais saraksts paliks arvien īsāks, kas motivēs atlikušos darbus paveikt ātrāk.

Darbi pēc apjoma
Savā plānotājā saraksta augšdaļā ieraksti svarīgākos un/vai apjomīgākos darbus. Vispirms izdari tos darbus, kurus tiešām nevari atlikt, kā arī apjomīgākos darbus ir vēlams veikt vispirms. Ja darāmā ir daudz un zini, kas tas aizņems daudz laika, tad nekavējies un sāc! Pēc tam, kad grūtākais būs aiz muguras, būs vieglāk pieķerties klāt vieglākiem un patīkamākiem darbiem.

Likvidē traucēkļus
Ja, piemēram, esi nolēmis mājās mācīties svešvalodu, noņem no galda visu, kas varētu novērst uzmanību – žurnālus, telefonu, datoru, ja tas nav nepieciešams mācību procesā. Ja tomēr dators ir nepieciešams, atslēdz tam internetu. Ja arī internets ir vajadzīgs, tad vismaz izej no visiem sociālajiem tīkliem un interneta pārlūkā atver tikai tās lapas, kas nepieciešamas valodas apguvei.

Sagatavojies
Pirms darbu uzsākšanas iesakām ne tikai likvidēt traucēkļus, bet arī izvēdināt telpu, kurā plāno mācīties vai strādāt. Nedaudz izkusties, pastaigājot pa māju, biroju vai izejot ārā. Tas uzlabos asinsriti un piegādās skābekli smadzenēm, kas uzlabos koncentrēšanās spējas. Uzliec taimeri vai modinātāju – piemēram, reizi stundā paņem 5 līdz 10 minūšu atpūtas pauzi. Tajā laikā izkusties, pastaigājies, izvēdini telpu, lai atkal varētu ķerties klāt pie darba.