(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

Pieteikumu forma

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

VALODU KURSI | DATORU KURSI

Atvērts bloga ieraksts

PĀRLIECINĀTA SASKARSME

 

Jau iepriekš esam rakstījuši par veiksmīgas prezentācijas priekšnosacījumiem, komunikācijas kļūdām, kā arī veiksmīgām runāšanas prasmēm, lai varētu veiksmīgi uzstāties auditorijas priekšā un aizstāvēt savu viedokli. Diemžēl jāsaka, ka ar to visu vēl nepietiek. Ir jābūt arī pārliecinātībai par savām spējam, prezentāciju un viedokli.

 

LIELISKAS KOMUNIKĀCIJAS ĪPAŠĪBAS

Viena no īpašībām ir pašapziņa. Ir jābūt pārliecībai par savām spējām, savu vērtību un pašcieņai. D. Goldmens (D. Goleman) ieviesa Emocionālās inteliģences jēdzienu. Teorija skaidro, ka tas, kas padara mūs par spējīgiem indivīdiem, atkarīgs no tā, cik lielā mērā mēs esam saistībā ar savām emocijām. Tiklīdz sāksi ticēt sev, arī citi sāks jums ticēt.

Ir jāmāk pasauli redzēt ar auditorijas acīm, citādāk būs grūti saprasties un pārliecināt to. Tas nozīmē, ka jāatīsta empātija. Pat ja šķiet, ka Jums ar auditoriju nav nekā kopīga, ir jāmāk iejusies viņu ādā un saskatīt pasauli tā kā viņi to dara.

Kā vēl viena svarīga īpašība ir atjautība, kas saistās ar spēju pateikt vai uzrakstīt kaut ko, kas ir uzjautrinošs un gudrs, un ar spēju skaidri domāt un pieņemt pareizos lēmumus. Ir jāsaprot, kad humors būs piemērots un kad nepiemērots, jo pareizi lietots humors var palīdzēt izteikt domu, bet nepareizi lietots var pat kādu aizvainot.

Arī kaislei ir liela nozīme. Iedomājieties, ka Jums jāstāsta par kādu savu aizraušanos, par ko esat sajūsmā. Iedomājieties, kādas būtu Jūsu emocijas un entuziasms. Tieši ar tādām sajūtām un entuziasmu vajadzētu uzstāties un aizstāvēt savu tēmu, tādā veidā aizraujot klausītājus.

Nedrīkst aizmirst arī par dzirkestli – aktivitāte, kustīgums, zinoša personība, smaidīgs, enerģisks u.c. Ar šīm īpašībām nevajag pārspīlēt, tomēr tādām ir jābūt, lai spētu radīt pozitīvu gaisotni. Ja Jūs cilvēkiem patiksiet, visdrīzāk viņiem patiks arī jūsu prezentācija un uzstāšanās.

IZCILS RUNĀTĀJS

Lai kļūtu par izcilu runātāju, ir jāizprot sava auditorija un, protams, daudz jāvingrinās. Ir jājūtas brīvi un jābūt dabiskam. Runai jābūt organizētai un saistošai, kā arī, protams, pašam runātājam ir jābūt dedzīgam. Sevī jāiekļauj visas iepriekšminētās lieliskas komunikācijas īpašības. Ar vingrināšanos, pozitīvu attieksmi un pārliecību prezentācija izdosies lieliska un pats runātājs saņems auditorijas atbalstu.