(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

(+371) 6735 0349 / (+371) 2774 4440

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

Pieteikumu forma

Pēc pieteikuma saņemšanas mūsu koordinatori ar Jums sazināsies un visu noprecizēs.

VALODU KURSI | DATORU KURSI

Atvērts bloga ieraksts

3 idejas rakstīšanas prasmju uzlabošanai!

 

Neskatoties uz cilvēku radošumu un patiku pret rakstīšu, dažkārt ir situācijas, kad Tu vēro baltu ekrānu vai lapu un nespēj uzrakstīt vienu pareizu vārdu, kas iederētos teikumā, rindkopā vai visā stāstā kopumā. Dažkārt, izlasot iepriekš rakstītos darbus, es sev pats jautāju: „Par ko es tajā brīdī domāju, ka varēju uzrakstīt šādu teikumu?”

Rakstīšana ir process, kuru var praktizēt, uzspodrināt un pilnveidot. Šajā rakstā padalīšos ar dažiem veidiem, kas var palīdzēt uzlabot rakstīšanas prasmes un veicināt tavu radošo domāšanu.

1. Spēlē dažādas rakstīšanas spēles!

Šajā situācijā es nedomāju tikai visiem zināmo „Scrabble” vai „Karātavas”. Iesakām kopā ar draugiem uzmeklēt interneta vidē dažādas rakstīšanas spēles vai uzspēlēt spēli „Stāstu juceklis”, kurā nepieciešams no dažādām vārdu kartēm radīt veselu stāstu. Katrs dalībnieks izvelk četras kārtis – divas no tām atbild uz jautājumu „kas?”, piemēram, „miesnieks”, savukārt divas atbild uz jautājumu „kurā vietā?”, piemēram, „tukšā riepā”. Spēles mērķis ir apvienot visas četras izvilktās kārtis vienā stāstā. Pēc visu stāstu noklausīšanās dalībnieki balso par radošāko stāstu un tā autors ir spēles uzvarētājs.

Spēlējot dažādas spēles, kas mudina cilvēkus domāt stāstus vai vārdus, tiek attīstīta radošā domāšana un spēja savienot dažādus nesaistītus priekšmetus vienā stāstā. Iesakām pamēģināt – būs ne tikai jautri, bet arī noderīgi!

2. Izaicini sevi izpildīt interesantu pārbaudījumu!

Man ļoti patīk dažādi izaicinājumi un arī šajā situācijā iesaku arī tevi pieņemt izaicinājumu pašam pret sevi un apgūt interesantu rakstīšanas stilu – lipogrammu. Tas ir interesants stils, kurā jāraksta iekļaujotos dažādos ierobežojumos, piemēram, jāizvairās no kāda konkrēta burta vai burtu grupas.

Izmēģini arī Tu uzrakstīt nelielu stāsti, neizmantojot burtu „E” vai vārdu „ir”. Tas liks tavam prātam darboties ārpus rāmjiem un būvēt teikumus, ievērojot stingrus noteikumus. Rakstīt ar noteiktiem ierobežojumiem ļauj atrisināt dažādas rakstīšanas problēmas jaunos veidos. Lielisks piemērams lipogrammas izmantošanai ir E.W. Wright romāns „Gadsby”, kurā ir vairāk nekā 50 tūkstoši vārdu, kuros netiek izmantots burts „E”.

3. Sāc rakstīt ārpus savas komforta zonas!

Es ticu, ka daudzi sabiedrisko attiecību speciālisti un preses sekretāri spētu uzrakstīt preses relīzes pat guļot, bet nekad neesmu spējis aptvert, kam ir gājuši cauri šie speciālisti. Man rodas jautājums - cik reizes tie ir spējuši „izkāpt” no savas komforta zonas un cik reizes tie atbildējuši dažādās ārkārtas situācijās presei un citiem interesentiem?

Pārbaudi sevi un uzlabo savas zināšanas, dažkārt rakstot ārpus savas komforta zonas. Tev nav jāatrodas krīzes situācijā vai neierastā vietā, bet gan jāizmēģina uzrakstīt kaut kas pilnībā no cita žanra, piemēram, tehniskās rakstīšanas, komiksiem, daiļliteratūras vai scenārijiem. Šādi, pārkāpjot pāri savai komforta zonai, tu ne tikai uzlabosi savas vispārējās rakstīšanas prasmes, bet arī palīdzēs pārvarēt vienmuļo rakstības stilu.